SCA Nederland opent inschrijvingen voor nieuw wedstrijdseizoen
De Nederlandse koffiekampioenschappen krijgen dit seizoen een nieuw podium. Op woensdag 5 augustus om 20.00 uur openen de inschrijvingen voor de officiële wedstrijden van SCA Nederland. Met wedstrijden tijdens Rotterdam Coffee Fest én Horecava wordt het wedstrijdseizoen groter, maar vooral ook anders ingericht.
Wie dit jaar mee wil doen aan een van de Nederlandse koffiekampioenschappen, moet woensdag 5 augustus om 20.00 uur klaarzitten. De inschrijvingen gaan dan open en de plekken zijn beperkt. De directe Eventbrite-link wordt vanaf dat moment gedeeld via de website en Instagram van SCA Nederland.

Voor het eerst naar Rotterdam Coffee Fest
Een van de grootste veranderingen dit seizoen is de locatie van de eerste wedstrijden. Een deel van de Nederlandse koffiekampioenschappen vinden voor het eerst plaats tijdens Rotterdam Coffee Fest in De Doelen. SCA Nederland krijgt daar een eigen hal binnen het festival. Daarmee zijn de wedstrijden gratis toegankelijk voor bezoekers van Rotterdam Coffee Fest. Het wedstrijdseizoen begint in Rotterdam met twee onderdelen:
Rotterdam Coffee Fest 2026 – De Doelen Rotterdam
Zaterdag 7 november: Latte Art Championship – voorrondes (max. 12 deelnemers)
Zondag 8 november: Cup Tasters Championship (max. 32 deelnemers)
Daarna verhuist het wedstrijdpodium naar de RAI in Amsterdam voor Horecava 2027.
Horecava 2027 – RAI Amsterdam
Maandag 11 januari: Barista Championship – voorrondes (max. 12 deelnemers)
Dinsdag 12 januari: Finale Barista Championship
Woensdag 13 januari: Brewers Cup – Open Service & Compulsory Round – voorrondes (max. 16 deelnemers)
Donderdag 14 januari: Finale Brewers Cup & Finale Latte Art Championship
Wat kost deelname?
Aan de nieuwe opzet hangt ook een verandering in de deelnemersbijdrage. Voor iedere registratie wordt dit seizoen € 125 gerekend. Volgens SCA Nederland zijn de kosten voor het organiseren van de wedstrijden de afgelopen jaren flink gestegen. Locaties, techniek, logistiek en materialen maken professionele wedstrijden steeds duurder. Als vrijwilligersorganisatie zonder winstoogmerk wil SCA Nederland daarom nu investeren in de continuïteit van de kampioenschappen.
Voorzitter Annemarie Tiemes licht toe:
“De Nederlandse kampioenschappen zijn veel meer dan de strijd om een trofee; het is de plek waar talent doorgroeit naar de wereldtop en waar onze community samenkomt. Om dit waardevolle platform ook over vijf of tien jaar nog aan de nieuwe generatie te kunnen bieden, moeten we nu verantwoordelijkheid nemen.”
De bijdrage komt bovenop de investering die deelnemers zelf al doen in trainingen, voorbereiding en materialen. SCA Nederland noemt de bijdrage daarom een noodzakelijke stap om de kwaliteit en continuïteit van de wedstrijden op lange termijn te kunnen waarborgen.
Een nieuwe plek voor latte art
Tijdens Rotterdam Coffee Fest is er daarnaast de Alpro Art Bar: een publiekswedstrijd die losstaat van het officiële Nederlands kampioenschap Latte Art. Bezoekers en volgers van het evenement kunnen hun favoriete latte art-creatie kiezen. Dankzij de samenwerking met Alpro kan SCA Nederland de wedstrijden dit jaar naar Rotterdam brengen.
Van en voor de koffiecommunity
Met het nieuwe seizoen doet SCA Nederland ook nadrukkelijk een beroep op de Nederlandse koffiebranche. De organisatie zoekt partners die willen bijdragen aan de wedstrijden, maar ook vrijwilligers die op de wedstrijddagen willen helpen.
Heb je ideeën voor een samenwerking, wil je meehelpen op de wedstrijdvloer of wil je met jouw bedrijf bijdragen als sponsor? Dan kun je contact opnemen via info@scanederland.coffee.
De inschrijvingen voor het nieuwe wedstrijdseizoen openen woensdag 5 augustus om 20.00 uur. De inschrijflinks en meer informatie zijn vanaf dat moment te vinden via de website en Instagram van SCA Nederland.
Dit artikel is mede gebaseerd op een persbericht van SCA Nederland.

Maak kennis: Dit is Isabelle
Auteur bij LeRine
Het gezicht achter LeRine! Haar liefde voor koffie begon al op haar tiende met haar allereerste kopje, en sindsdien is die passie alleen maar gegroeid. Als eigenaresse van LeRine wil ze niets liever dan die passie delen, door specialty coffee voor iedereen toegankelijk te maken.
Isabelle ademt koffie in alles wat ze doet. Of het nu gaat om het schenken van latte art, het geven van barista-workshops of het schrijven van blogs: haar enthousiasme werkt aanstekelijk. Dat ze niet alleen praat over koffie, maar het ook écht kan, bewees ze begin 2025 door de derde plek te behalen tijdens de finale van de Nederlandse Barista Kampioenschappen! Met haar kennis en creativiteit neemt Isabelle je op Lerine.nl mee in haar koffiewereld.






