Dutch AeroPress Championship 2025
Het Dutch AeroPress Championship (DAC) is niet alleen een kampioenschap, maar ook een feest waar de Nederlandse koffiewereld massaal op af komt en naar uitkijkt. Dit jaar wordt het grootser dan ooit: zaterdag 27 september in VOGELFREI, Utrecht. Met 48 deelnemers, een ‘knockout battle’, een brew bar, muziek, spelletjes en een community markt!

DAC wordt georganiseerd door Keen. Zij kopen en branden speciaal voor deze wedstrijd een koffie, die vervolgens naar alle deelnemers wordt gestuurd om mee te oefenen. De afgelopen edities vond DAC ’s avonds plaats, maar nu zal het evenement al om 15:30 van start gaan. Onder andere dus met een mark gevuld door creatieve ondernemers, kunstenaars en makers. En! Ze zijn nog op zoek naar mensen die het leuk zouden vinden om met een standje op de markt te staan. Klik hier om je aan te melden.
Het mooie aan DAC is dat het zo toegankelijk is. Je hoeft eigenlijk alleen maar koffie te kunnen zetten met een AeroPress. Deelnemers hoeven geen koffie te sourcen of een presentatie voor te bereiden. De winnaar gaat dit jaar nog naar het wereldkampioenschap op 5 en 6 december in Seoul, Korea.
Inschrijvingen
Inschrijven kan vanaf vrijdag 15 augustus om 12:00. Zet je wekker! Want deze competitie zit elk jaar weer binnen enkele minuten vol. Na inschrijving ontvang je alle informatie én de koffie van dit jaar, ingekocht en gebrand door Keen.
Winnaar 2024
Vorig jaar won Marten van den Steen, accountmanager en trainer bij Single Estate Coffee Roasters. Hij vloog kort daarna naar Lissabon voor het wereldkampioenschap. Benieuwd hoe dat was? Bekijk zijn filmpjes op @martenvds.
Fotograaf: Abe Jonker
Winnende recept DAC 2024
Positie: inverted
Filter: 1 AeroPress Classic, voorgewassen (rinsed)
Dosering: 18 gram
Maalgraad: 1zpresso K-plus, 7.4 (±24 clicks met @comandantegrinder)
Water: lokale bron in Noorwegen, 123 milliliter 90°C, 57 milliliter kamertemperatuur
1. Doe de gemalen koffie in de inverted AeroPress
2. Voeg 123 ml heet water toe en start de timer
3. Na 45 seconden: roer zachtjes gedurende 5 seconden
4. schroef de cap met filter op de AeroPress
5. Druk overtollige lucht eruit
6. Plaats kop of karaf op de AeroPress
7. Na 1 minuut: draai om
8. Na 1 minuut 5 seconden: druk naar beneden gedurende 20-25 seconden
9. Je zou nu ongeveer 93 milliliter koffie moeten hebben
10. Plaats je kop of karaf op een weegschaal
11. Voeg 57 milliliter water op kamertemperatuur toe aan je koffie
12. Roer
DAC 2025
Waar? VOGELFREI, Utrecht
Wanneer? Zaterdag 27 september, vanaf 15:30
Inschrijven? Vrijdag 15 augustus, om 12:00
Meer informatie vind je op keencoffee.com/dac en @dutch_aeropress_championship

Maak kennis: Dit is Rebecca
Auteur bij LeRine
Ze heeft jarenlang als freelance barista achter de bar gestaan, maar werkt nu vooral achter de laptop: nog steeds altijd met een koffie binnen handbereik. Rebecca verdiepte zich in specialty coffee en groeide uit tot een ervaren professional! Je kent haar misschien van het Instagramaccount @bakkiemetbecca, waar ze kletst over koffie en ons verwent met prachtige latte art.
Met haar ervaring als barista en grote liefde voor taal weet ze precies hoe ze de koffiewereld tot leven kan brengen. Op LeRine.nl schrijft ze over koffietentjes die je écht niet mag missen, bijzondere verhalen uit de koffiewereld en de vele leuke, gekke en memorabele dingen die ze zelf meemaakte achter de bar.



