Zuivelrijck Haver Barista

Plantaardig is allang geen hype meer. Het wordt steeds meer de nieuwe standaard. En dat zie je ook terug in je koffie: steeds meer melkvervangers, steeds meer keuze. Fijn voor de variatie en het legt de lat tegelijkertijd hoger voor producenten. De Haver Barista van Zuivelrijck is de nieuwste op de markt. Voor Zuivelrijck was het direct duidelijk wat ze wilden bereiken: een havermelk creëren, die het nog beter doet voor zowel de barista als de koffieliefhebber.

Zuivelrijck Haver Barista

“Als je iets plantaardigs maakt dat zich kan meten met volle melk in de koffiewereld, dan weet je dat je op de goede weg zit.” – René, oprichter van Zuivelrijck

Waarom haver?

Zuivelrijck stond al bekend om de biologische volle melk, maar er was een groeiende vraag naar een plantaardig alternatief die net zo goed functioneert in een cappuccino en flat white. “We hoorden nog steeds vaak van barista’s dat havermelk moeilijk op te schuimen is,” vertelt René.

De drie pijlers van Zuivelrijck Haver Barista

Vanaf het begin werkte het team van Zuivelrijck met drie doelstellingen:

1. Microfoam: De melk moest makkelijk op te schuimen zijn, met de fijne, zijdeachtige structuur die je nodig hebt voor latte art.

2. Latte art: Stabiliteit en controle tijdens het schenken van mooie latte art voor eenvoudige figuurtjes, maar ook voor meer complexe latte art.

3. Smaak: Romig, zacht, met een subtiele hint van haver, zónder de koffie te overstemmen. Of het nu gaat om chocoladeachtige of fruitige espresso’s: de haver moest de koffie juist versterken.

Een team van experts

Zuivelrijck riep de hulp in van drie topbarista’s, Kaspar, Jasper en Bram, die elk hun unieke expertise inbrachten tijdens het ontwikkelproces.

Kaspar Tammjärv, tweevoudig Nederlands latte art kampioen,  was cruciaal in de beginfase. Hij kon tijdens het testen op textuur en latte art precies aanwijzen waar een recept tekortschoot. “Kaspar kan zelfs van een matige havermelk nog iets moois maken,” zegt René met een glimlach. Zijn feedback hielp om de eerste versies te benchmarken tegenover de topmerken uit de markt.

Jasper de Waal,  één van de Nederlandse baristakampioenen, focuste zich op smaak. Door te testen met een brede range aan koffies, van nootachtig tot fruitig, zorgde hij ervoor dat alleen de beste recepturen overbleven. “Bij een echte cappuccino moet je ook de espresso proeven, niet alleen de melk,” legt René uit. Jaspers rol was essentieel in het verfijnen van de balans.

Bram Dekker, de huidige Nederlands latte art kampioen,  vormde de laatste schakel in het proces. Hij creëerde samen met Kaspar de moeilijkste latte art figuren en voerde de ‘disaster checks’ uit: werkt de melk nog steeds als alles nét iets minder perfect gaat?Het hele proces, van de eerste brainstorms tot de uiteindelijke goedkeuring, duurde maar liefst anderhalf jaar. “We hebben zoveel versies gehad,” zegt René. “En pas toen we echt trots waren op elke slok, durfden we het op kleine schaal te testen in de horeca.” Met blanco verpakkingen werd de nieuwe haver vervolgens getest door professionals.

Inmiddels is de definitieve versie van de Zuivelrijck Haver Barista verkrijgbaar bij de meeste groothandels zoals Hanos en Sligro en zijn al veel koffiebarren overgestapt op de nieuwe haver variant.

Dutch Latte Art Championships

De volle biologische melk van Zuivelrijck wordt al jarenlang gebruikt bij de Nederlandse Latte Art kampioenschappen. Dit jaar hebben de barista’s bij de landelijke latte art wedstrijden van de SCA voor het eerst de keuze uit de volle melk óf de nieuwe haver barista van Zuivelrijck. “Er is een steeds grotere groep van barista’s die graag mee wilde doen met de latte art wedstrijden, maar dan wel met de haver variant. We zien het als een mooie mijlpaal, dat nu iedereen kan meedoen om de mooiste latte art van Nederland te maken: met volle melk of haver barista.”, aldus René van Zuivelrijck.

Wil jij de Zuivelrijck Haver Barista ook zelf proberen? Stuur dan een berichtje naar consumentenservice@zuivelrijck en dan stuurt Zuivelrijck je een doosje met samples toe!

Advertorial

Ook leuk om te lezen